Lista aktualności Lista aktualności

Międzynarodowy Dzień Lasów

21 marca co roku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Lasów. Co roku przyświeca mu inne hasło tym razem jest to: ,,Lasy i zrównoważone miasta”, a  jego celem jest uświadomienie ludziom, jak duże znaczenie mają drzewa w miastach i lasy wokół terenów zurbanizowanych.

 

Przy tej okazji Lasy Państwowe rozpoczynają nową kampanię informacyjną pod nazwą: „Lasy Państwowe. Dla lasu, dla ludzi”.

W trakcie trwania kampanii będziemy się starali przybliżać naszą pracę, opowiadać o tym czym jest i jak w Polsce funkcjonuje zrównoważona gospodarka leśna oraz będziemy pokazywali co nam daje las.

Nadleśnictwo Elbląg mając na celu dobro otaczających nas lasów oraz lokalnych mieszkańców, od lat prowadzi różne działania związane z zachowaniem, ochroną i udostępnianiem lasów mieszkańcom i turystom,  realizując założenia zrównoważonej gospodarki leśnej.  

Prowadzimy też wiele działań w ramach których, próbujemy aktywizować mieszkańców Elbląga i okolic oraz w trakcie których, pojawia się możliwość do porozmawiania na wiele tematów związanych z otaczającymi nas lasami. Między innymi co roku organizujemy sadzenie lasu, Ptasi Piknik, Kadyny MTB Maraton, grzybobranie i wiele innych mniejszych wydarzeń, na które już dziś serdecznie Państwa zapraszamy.