Lista aktualności Lista aktualności

Nowy Punkt Widokowy

Zapraszamy do podziwiania zapierającego piersi widoku oraz na wycieczkę do lasu

05.06.2017 roku otwarty został nowy Punkt Widokowy na Wysoczyźnie Elbląskiej. Pomysł utworzenia punktu widokowego zrodził się w głowach mieszkańców wsi Suchacz ok 2 lata twemu. Postanowili oni udać się do zarządcy terenu – Nadleśnictwa Elbląg z prośbą o pomoc w realizacji tego pomysłu. Nadleśniczemu pomysł bardzo się spodobał  i postanowił że nadleśnictwo wybuduje nową infrastrukturę turystyczną , tym bardziej ze miejsce nie zostało wybrane przypadkowo . Przed ok 100 laty w tym samym miejscu stała niewielka wiata widokowa, po której pozostał jedynie nasyp. Nawiązując do tego historycznego punktu widokowego dzięki współpracy nadleśnictwa z mieszkańcami wsi, PTTK oddział ziemi Elbląskiej, Biblioteką Elbląską i Parkiem Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej powstały ciekawe tablice informacyjne o tematyce historycznej, a miejscu nadano imię Carla Pudora – wielkiego działacza turystycznego z początków minionego wieku.

W uroczystości otwarcia udział wzięli: Sołtys wsi Suchacz, Przewodniczący Rady Powiatu Elbląskiego, Burmistrz Tolkmicka, mieszkańcy wsi Suchacz, rada sołectwa , przedstawiciele dwóch lokalnych stowarzyszeń,  koło gospodyń wiejskich oraz turyści wraz z władzami PTTK oddział Ziemi Elbląskiej.

Punkt widokowy jest otwarty  dla wszystkich. Aby do niego dotrzeć należy zjechać we wsi Suchacz z drogi wojewódzkiej nr 503 w kierunku szkoły podstawowej, dalej podążać za kierunkowskazami.

Obok funkcji gospodarczej (produkcja drewna) i ochronnej (utrzymanie trwałości istnienia lasu i ochrona zasobów rodzimej przyrody) Lasy Państwowe pełnią także funkcję społeczną, a więc między innymi udostępnianie lasu do celów wypoczynku i rekreacji. W związku z tym między innymi Nadleśnictwo Elbląg chętnie angażuje się w różne działania związane  z rozwojem turystyki w zarządzanych przez siebie lasach oraz w jego sąsiedztwie. W tym celu przed rokiem powstała koncepcja zagospodarowania rekreacyjno-turystycznego terenów w zasięgu terytorialnym nadleśnictwa, której założeniem jest przemyślane i planowe kreowanie rozwoju zagospodarowania turystycznego tego wyjątkowego obszaru.