Asset Publisher Asset Publisher

„Smoki” przygotowane.

Zrobiło się ciepło i w weekendy każdy z nas chętnie wyjeżdża z miasta, żeby wypocząć na świeżym powietrzu. Poza spacerami czy wycieczkami rowerowymi lubimy na chwilę przystanąć w przyjemnym miejscu i odpocząć. Jednym z najchętniej wybieranych miejsc wypoczynku przez Elblążan, od wielu lat są tak zwane „Smoki” na Jeleniej Dolinie.

Nadleśnictwo Elbląg i Środowiskowy Hufiec Pracy w Elblągu podpisały porozumienie na mocy którego młodzież wykonała niezbędne prace porządkowe i drobne naprawy. Dzięki zaangażowaniu  uczniów Hufca Pracy Elblążanie mogą korzystać ze świeżo odmalowanych i odrestaurowanych elementów małej architektury. Odświeżone zostały także stoły i ławki wewnątrz wiaty, oraz na tyle na ile było to możliwe wyczyszczony został komin z napisów wykonanych sprayami przez wandali. Po zakończeniu prac cały obiekt został wysprzątany, a trawa wygrabiona.

Mamy nadzieje, że mieszkańcy Elbląga i okolic docenią pracę młodzieży, dbając o to miejsce jak o swoje własne.

Porządkowanie miejsca wypoczynku młodzież wykonała w ramach programu  „Aktywność – dobry wybór" i zadania pod nazwą: „SHP Elbląg w zgodzie z naturą i mieszkańcami".

W podziękowaniu za zaangażowanie leśnicy z Nadleśnictwa Elbląg, przygotowali ognisko z kiełbaskami oraz zaproszą młodzież z Hufca Pracy do lasu na zajęcia edukacyjne.  

 

Dziękujemy za współpracę !