Asset Publisher Asset Publisher

Posadziliśmy 3500 drzew.

W ramach obchodów 90-lecia Lasów Państwowych Nadleśnictwo Elbląg w miniony weekend zorganizowało akcję pn. „SADZIMY LAS NA KOLEJNE 90 LAT”. Była ona nawiązaniem do przedwojennej tradycji Dni Lasu, obchodzonych w trakcie wiosennej akcji sadzenia lasu przez lokalne społeczeństwa wspólnie z leśnikami.

Sadzenie lasu przeprowadzone zostało w trzech miejscach na terenie Nadleśnictwa Elbląg w Kadynach, Krasnym Lesie i Kątach Rybackich. Drzewka sadzono w ramach tak zwanego odnowienia lasu, czyli powtórnego sadzenia lasu po jego wcześniejszym wycięciu.

Każdy kto przybył mógł osobiście posadzić małe drzewko-sadzonkę. Łącznie posadzono 3500 drzewek z czego 2000 szt. dęba, 1000 szt. świerka, 500 szt. jodły, tym samym odnawiając 60 arów powierzchni lasu. W przedsięwzięciu udział wzięło 150 osób, wśród nich rodzice z dziećmi oraz seniorzy. Po wspólnym sadzeniu lasu leśnicy zaprosili przybyłych gości na ognisko i poczęstunek.

Dziękujemy za udział i zapraszamy do galerii zdjęć oraz profil facebooka gdzie znajdą Państwo zdjęcia z weekendowego sadzenia lasu.

Relacje z akcji sadzenia lasu w TV Elbląg:

http://www.tv.elblag.pl/7,7301-na_marginesie_o_lasach.html

http://www.tv.elblag.pl/6,7300-las_caly_nasz.html