Asset Publisher Asset Publisher

Wojewódzki Konkurs Dendrologiczny

Dnia 13 czerwca 2014 r w siedzibie Nadleśnictwa Elbląg odbył się finałowy etap Wojewódzkiego Konkursu Dendrologicznego Szkół Gimnazjalnych.

Organizatorem konkursu był Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu – Elbląskie Centrum Edukacji Ekologiczne we współpracy z Nadleśnictwem Elbląg. Projekt dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej   w Olsztynie.

 

 

Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół z województwa warmińsko-mazurskiego działający w kołach biologicznych, biologiczno-ekologicznych oraz ich opiekunowie.

Do konkursu przystąpiły 22 szkoły. Do finału zakwalifikowało się 12 szkół ( m.in. z Olsztyna, Szczytna, Bartoszyc, Elbląga, Pasłęka, Korsz i Tolkmicka).

Aby zakwalifikować się do finału konkursu szkoła musiała zorganizować i przeprowadzić warsztaty o tematyce dendrologicznej, sprawdzić wiedzę uczniów testem o lesie i dendroflorze oraz opracować dokumentację z przeprowadzonych zajęć w postaci prezentacji, fotoreportażu, filmu lub innej ciekawej formie odzwierciedlającej przebieg warsztatów.

  W finale młodzież zmagała się z testem wiedzy, po którym sześć najlepszych drużyn uczestniczyła w zadaniach praktycznych. Zdobyte punkty liczyły się zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej.

Drużynowo najlepszą szkołą okazało się Gimnazjun nr 1 w Szczytnie. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum w Tolkmicku, trzecie natomiast Gimnazjum w Korszach.

Indywidualnie największą wiedzą wykazali się:

1.Jakub Śladowski z Gimnazjum nr 24 w Olsztynie,

2.Agata Janke z Gimnazjum nr 1 w Szczytnie

3.ex aequo Alicja Wawrzak, Kacper Kruk z Gimnazjum w Tolkmicku oraz Kamila Grądzik z Gimnazjum nr 1 w Szczytnie.   

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu,

Laureatom gratulujemy nieprzeciętnej wiedzy.

fot. (J.Mytych)